Zemin Uygulaması


Yüzey Beton ise;

Blastrack makineleri ile işlemden geçirilerek yüzeydeki toz ve gevşek tabakalardan arındırılır.Daha sonra tüm yüzey elmas kırıcılar ile ‘X ve Y’ yönünde profillendirilir. Derz yerleri, kırık, bozuk çatlak bölgeler ‘V’ şeklinde kırılarak ARALDITE EPOXY GROUT L TU epoksi tamir harcı malzemesi ile tamir edilir. Böylelikle, epoksi astar malzemesinin yüzeye aderansı maximum değerlere ulaşması sağlanır.

Yüzey Seramik ise;

Blastrack makineleri ile silinerek sır tabakasından arındırılır. Böylelikle, epoksi astar malzemesinin yüzeye aderansı maximum değerlere ulaşması sağlanır.

Yüzey Karoplak-Dökme Mozaik v.b. ise ;

Mevcut yüzey zımpara makineleri ile zımparalanır. Bozuk,kırık ve çatlak bölgeler ARALDITE EPOXY GROUT L TU epoksi tamir harcı malzemesi ile tamir edilir.

Zemin hazırlık aşamasından sonra uygulama yapılacak alanın kullanım amacına, uygulama yapıldıktan sonraki görüntüsüne ( pütürlü, düz, portakal desenli v.b) ve kalınlığına (2 mm, 3 mm, 5 mm v.b) göre uygun epoksi malzemesi seçilerek kum, mala, rulo gibi yardımcı malzemeler kullanılarak epoksi uygulaması tamamlanır.

Uygulama tamamlandıktan sonra ertesi gün yaya trafiğine açılabilir. 7 gün sonunda da kimyasal ve fiziksel özelliklerine tam haiz olur.

     

Duvar Uygulaması


Mevcut duvar; üzerinde birikmiş olan pislik, toz ve artık maddelerden, mekanik yöntemlerle temizlenir.

Temizliği yapılmış olan yüzey bozuk ise; oluşmuş olan bozuk ve çukur bölgeler ARALDITE HOLE FILLER malzemesi ile macunlanır. Böylece yüzey düzgünleştirilir.

Yüzey düzgün ise ; ARALDITE EPOXYCOAT WB malzemesi ile astarlanarak kurumaya bırakılır.

Kuruma süresi sonunda istenilen renkte ARALDITE EPOXYCOAT STANDARD malzemesi rulo yardımı ile sürülerek parlak, kesintisiz, düz yüzeyli, asitlere ve kimyasallara dayanımlı, kolay temizlenebilen, hijyenik,anti bakteriyel bir kaplama elde edilir.