The only authorized and reliable company approved by the manufacturer company in the surface coating sector is Nis Epoxy Coating Systems.

Epoxy surface coating systems under the supervision of Huntsman (formerly known as Ciba) is a quality application.

With Araldite surface coatings, excellent results are obtained in environments that are operated under hygienic and sterile conditions.

Our Epoxy Applications

Nis Epoksi

Get a quote

from our experts for your

epoxy floor project.

Turkey’s reliable brand

Turkey’s reliable brand Nis Epoxy uses Araldite products, a Swiss brand under Huntsman control, in epoxy surface coating systems.

We guarantee durable and economical epoxy surface coating solutions with our expert team and advanced technology.

Nis Epoxy has proven its quality in epoxy coating systems with over 17 years experience and hundreds of strong references.

Sıkça Sorulan Sorular

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Termosetler grubundan kimyasal bir reçinedir. Suya, asite ve alkaliye karşı direnci çok iyidir. Zamanla özelliklerini kaybetmez. Epoksi sistemi, epoksi reçinesi ve bir kürlenme ajanından meydana gelir. Epoksi zemin kaplama reçinesindeki tekil moloküller (monomers) kürlenme ajanı (hardener) ile birkeşerek uzun zincirleme molekül bağları oluşturur (polymer).

Epoksi Kullanılan Alanlar

Ahşap, yığma ve betonarme yapılarda yüklerin artması, hasar ve eskime olması, yapısal değişiklikler yapılması, dizayn ve imalat hatalarının bulunması durumunda yapıların güçlendirilmesi amacıyla. Kimyasal ve mekanik etkilerle karşılaşacak zemin ve duvar seramik kaplamalarının derzlerinde, sert, su geçirimsiz ve kimyasallara dayanıklı derz dolgu malzemesi olarak; havuz, çamaşırhane, hastane, laboratuvarlarda.

Epoksi Uygulama Özellikleri

Kimyasallara karşı dayanıklıdır. Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı zeminler oluşturur. Dekoratif uygulamalarda geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Kolay temizlenir, hijyeniktir. Agrega ilavesi ile kaymaz bir zemin elde edilebilir. Yağ ve kimyasallara karşı dirençlidir. Estetiktir. Solvent içermez.